Otevřený dopis Richardu Malovičovi


Milý Richarde,


tato slova jsem v sobě dlouho dusil. Právě jsem ale odevzdal poslení report pro Prezentiádu a požádal o deaktivaci všech účtů v SCG. Nadešel čas to říct naplno.

Neznám druhého člověka, jako jsi Ty.

Známe se čtyři roky. Postupně jsi mě při různých příležitostech nazval "nejiniciativnějším pracovníkem", "vůdčí osobností", "přirozeným manažerem" a nejčerstvěji "mašinou na prachy".

Pakliže to všechno ve mně někde dřímalo, Ty jsi to probudil.

Vedl jsi mě, otevíral oči, mentoroval, ukazoval nové obzory, promíjel přešlapy. S Tebou jako šéfem jsem přeskakoval kapitoly společenského organizování, přestával číst učebnice života, a pomalu je začal sám psát.

Byl jsi mi paralelní univerzitou.

Vzpomínám si živě na naše první setkání - dohledal jsem datum; bylo to ve čtvrtek 22. října 2009. Přestože jsi mi solidně potřásl rukou a díval ses do očí, plně jsem Ti nedůvěřoval. Trvalo snad další dva roky, než jsi mě definitivně přesvědčil. Neměl's to snadné, ale jsi houževnatý.

Teď bych se za to i bil: Tvůj charakter je pevný, mysl nezakalená a cíle vznešené. Vždy. Jsi tak nastavený.

Všechny naše hádky jsou férové.

Za ta léta jsi se mnou měl koňskou dávku trpělivosti. Mrmlal jsem, zpochybňoval, rozkládal, argumentoval, oponoval, odmítal, zlehčoval, komplikoval. Vždy jsi byl ochotný mě přesvědčit o své pravdě, zavolat mi ve tři ráno a hodinu se po telefonu snažit rozptýlit mé pochyby.

Nevídané.

Jsi neskutečný šéf, vůdce, vizionář.

Časem jsme se stali rovnými kolegy, kamarády a parťáky. Říkám Ti kamarádsky a chlapsky šuldo, Ty mně demente, objevujeme spolu nové trhy, stárneme a sníme o dobytí oblohy.

Jsem hrdý a vděčný, že jsem mohl přispět svou trochou k vybudování fungující a stabilní organizace o padesáti lidech. Vzal jsi mě na palubu, ze které se proklatě těžko odcházelo.

Máš neobyčejnou schopnost přinášet dobro efektivním způsobem.

Je to vzácný dar. A nenecháváš si ho pro sebe. Rozdáváš světu plnými hrstmi. Nespíš a do vyčerpání koumáš, jak bys svůj přínos znásobil. Vytrvale. Už desetiletí.

Lidi si Tě za to váží a doufají, že sebe i je posuneš ještě dál. Lidi se k Tobě upínají. A Ty je nikdy nezklameš.

Richarde, je to gay, ale mám Tě rád. Děkuji za vše a těším se na každé další potřesení rukou.

Pagi

Jo tvl, víš, že nemáme žádnou pořádnou společnou fotku?
Pavel Šíma +420 721 881 783 pavel@pavelsima.cz Marketingový konzultant